Tyto stránky jsou věnovány všem, kteří se zajímají o hru na bicí nástroje

Bubeník cvičí na tympány.
Počítá takty: 1, 2, 3... 30... 35... 60... 120, 121 zahraje dvě rány: bum, bum a počítá dál: 1, 2, 3... 47... 72... zahraje další dvě rány: bub, bum a počítá dál. Takhle to podobně pokračuje dál, až zahraje tremolo a poslední tři rány a povídá:"Ten Mozart, to je ale skvělá hudba!"
Zkouška orchestru.
Hraje se část z první věty symfonie, v jednom místě se všichni bubeníci z orchestru seběhnou k tympánistovi a něco tam kutí. "No tak klid, pánové!" dirigent zastaví orchestr a chce celý úsek skladby opakovat. Znovu se hraje a v tom samém místě, jako předtím, se všichni bubeníci seběhnou a začnou u tympánu něco kutit. Dirigent už to však nevydrží a začne se rozčilovat: "Pánové, tak tohle by teda nešlo, co tam proboha děláte??" Trianglista mu na to odpoví: "Když tady je v notách napsáno ohne triangl a ono to nejde udělat..."
"Tati, můžu ti říct vtip o bubeníkovi?"
"Ano, ale vždyť jsem bubeník."
"Neboj, tak já ho řeknu pomalu a nahlas."
"To jsou dneska lidi..."

"Dnes ráno na mě zvonil soused ve 2:30! Chápete to? V půl třetí ráno!!!
Naštěstí jsem ještě nespal, protože jsem cvičil na bubny!"

Dvojitým úhozem míním dvě po sobě rychle jdoucí noty, hrané jednou rukou, kdy druhý úder je v rychlosti zahrán pomocí odskoku paličky.Nácvik dvojitého úderu

Dvojky cvičíme nejprve v pomalém tempu, vycházíme z rozehrávacího cvičení. Důsledně dbáme na přesnost a vyrovnanost úderů. Z pomalého tempa plynule zrychlujeme a zpomalujeme.

dvojPosun.bmp.png

Při vymýšlení rytmů s dvojitými úhozy vyjdeme opět z posouvání hodnot. Ovšem zde využijeme dva způsoby nácviku.


V prvním způsobu bude dvojitý úhoz na místě akcentu nebo přírazu, jako předchozích odstavcích.

dvojPosun2.bmp.png

V druhém způsobu se budeme pohybovat v neustálých dvojitých úhozech a posouvat budeme akcent nebo akcenty, jak jsme se to naučili již v prvním oddíle této kapitoly.

dvojPosun3.bmp.png

Ovšem opravdový zajímavý rytmus vznikne až složením několika způsobů dohromady.

uvod.jpg

Líbí se vám obsah těchto stránek?

Ano. (158 | 73%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one