Tyto stránky jsou věnovány všem, kteří se zajímají o hru na bicí nástroje

Bubeník cvičí na tympány.
Počítá takty: 1, 2, 3... 30... 35... 60... 120, 121 zahraje dvě rány: bum, bum a počítá dál: 1, 2, 3... 47... 72... zahraje další dvě rány: bub, bum a počítá dál. Takhle to podobně pokračuje dál, až zahraje tremolo a poslední tři rány a povídá:"Ten Mozart, to je ale skvělá hudba!"
Zkouška orchestru.
Hraje se část z první věty symfonie, v jednom místě se všichni bubeníci z orchestru seběhnou k tympánistovi a něco tam kutí. "No tak klid, pánové!" dirigent zastaví orchestr a chce celý úsek skladby opakovat. Znovu se hraje a v tom samém místě, jako předtím, se všichni bubeníci seběhnou a začnou u tympánu něco kutit. Dirigent už to však nevydrží a začne se rozčilovat: "Pánové, tak tohle by teda nešlo, co tam proboha děláte??" Trianglista mu na to odpoví: "Když tady je v notách napsáno ohne triangl a ono to nejde udělat..."
"Tati, můžu ti říct vtip o bubeníkovi?"
"Ano, ale vždyť jsem bubeník."
"Neboj, tak já ho řeknu pomalu a nahlas."
"To jsou dneska lidi..."

"Dnes ráno na mě zvonil soused ve 2:30! Chápete to? V půl třetí ráno!!!
Naštěstí jsem ještě nespal, protože jsem cvičil na bubny!"

V následujících odstavcích bych rád předvedl, jak lze snadno vymyslet vlastní rytmus bez učebnice. Jako bubeníkům nám jde především o to, aby všichni bubeníci nehráli stejně, tím myslím stejné rytmy, stejné breaky. Musíme si vytvořit jakýsi vlastní styl hraní. Je samozřejmě fakt, že hraní převzatých rytmů od ostatních bubeníků se nevyhneme, hlavně pokud chceme doprovázet kapelu, která se vyvíjí vždy v nějakém stylu a kde se přímo vyžaduje, abychom doprovázeli již známým rytmem. Například chceme-li hrát bosa novu, musíme ji doprovodit rytmem bosa novy, chceme-li hrát rock, musíme doprovodit rockovým beatem. I když i do těchto zdánlivě jasných rytmů lze vnést něco našeho, vlastního. Přesto se však nejvíce naše vlastní rytmy a nápady projeví v breacích.Jak tedy cvičit a vymyslet vlastní rytmus? Nejprve si to předvedeme na malém bubnu, potom vám ukáži několik příkladů pro bicí soupravu.

uvod.jpg

Líbí se vám obsah těchto stránek?

Ano. (159 | 73%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one